Kam v Chorvatsku? [ 1146 ]

Do Chorvatska láká především jeho pobřeží. Istrie a Dalmácie jsou velkými turistickými magnety. Mnohé chorvatské ostrovy mají krásné pláže a v zemi jsou i chráněné přírodní parky.
Pravidla fóra
Zdaleka nejvíce českých turistů tráví svou letní dovolenou na plážích v oblíbeném Chorvatsku. Zdaleka nejoblíbenější způsob dopravy českých turistů do Chorvatska je vlastní automobil a ti nejčastějí požadují v Chorvasku pouze ubytování. K jejich škodě však málo z nich vyrazí na nějaký z poznávacích zájezdů a přitom toho má tato země tolik co nabídnout. Chorvatsku je věnováno právě toto fórum.
Odpovědět
cilka
Příspěvky: 17
Registrován: 06 pro 2009, 13:22

Kam v Chorvatsku? [ 1146 ]

Příspěvek od cilka »

Zdravííííím Váááás,
kdo mi prosím pomůže, ještě nikdy jsem nebyla v Chorvatsku. Chtěla bych něco pěkného, nějaký hotel na Istrii nebo tam někde okolo. Taky by to nemělo být až tak drahý. Moc se těším na vaše rady a tipy.
Cilka
Sojka
Příspěvky: 6
Registrován: 20 led 2010, 19:10

Re: Kam v Chorvatsku? [ 1146 ]

Příspěvek od Sojka »

ahojík
Naše rodina byla na Istrii ve Vrsaru. Měli jsme pronajatý apartmán v takovém hotelovém komplexu. Ten apartmán už byl takový starší a bylo to na něm docela dost vidět. Ale ta poloha přímo u moře ta nám vynahradila ty špatný stránky toho apartmánu.

Měli jsme to bez stravy. Snídani jsme si koupili v supermarketu ve Vrsaru a na večeře jsme chodili do restaurací a kaváren, kterých tam opravdu bylo hodně a měli jsme z čeho vybírat. Pobřeží na Istrii je velice různorodé a krásné, menší a větší ostrůvky tvoří nádherné panorama.

Z Vrsaru jsou možné jízdy na kole k Limskému zálivu neboli fjordu. Taky jsou tam moc pěkné výlety lodí. Nám se z měst nejvíc líbil Rovinj.

Tak si to uží čau Sojka
Přílohy
Chorvatsko a nákupy
Chorvatsko a nákupy
Chorvatsko
Chorvatsko
Frodo
Příspěvky: 6
Registrován: 28 led 2010, 22:44

Re: Kam v Chorvatsku? [ 1146 ]

Příspěvek od Frodo »

Čágo,
tak to já ti můžu říct přesně, kde je to nejhezčí, podle mne je to Cavtat, je to ca 20km od Dubrovníku. Je to jedno z nejhezčích letovisek v Chorvatsku. Máme tam rezervovaný malý hotýlek jen 3 * leží 30 m od moře, je tam taková malá pláž jen pro hotelové hosty nedaleko Župského zálivu. Už se nemůžu dočkat. Busy do Dubrovníku jezdí po celý den.
Když nechceš busem, tak můžeš lodí. Myslím si, že si uděláme celodenní výlet určitě stojí Dubrovník za to. Městečko Cavtat má úžasnou polohu s překrásnou přírodou.Taky si asi zaplatíme Modrou stezku je to dvouhodinový výlet na koni nejatraktivnějšími místy Konavle, pod vedením instruktora. V ceně 490 kun (v mimosezóně se cena snižuje na 150 kun) v ceně je zahrnut i transfer z dubrovnických, cavtatských nebo župských hotelů do místa startu v obci Radovčići.
Fakt super doporučuji a loučím se Frodo
Přílohy
Chorvatsko
Chorvatsko
Petr01
Příspěvky: 1
Registrován: 16 črc 2015, 13:39

Re: Kam v Chorvatsku? [ 1146 ]

Příspěvek od Petr01 »

Dobrý den, já osobně mám velice rád oblast kolem Trogiru a pak oblast kolem národního parku Kornati - tzn. např. Biograd. Pokud už se do Chorvatska vydáte, rozhodně Vám doporučuji navštívit nějaká z těchto míst - Vodopády Krka, Národní park Lastovo, Mljet, Kornati a bezkonkurenční je historické centrum města Trogir. Nejvyhlášenější a také nejvíce navštěvovaná je v Chorvatsku střední až jižní Dalmácie - tzn. okolí Zadaru, Šibeniku, Splitu až po Makarskou. Mrknětě na stránku Yachtcharter do destinací, představení jednotlivých chorvatských oblastí mají pěkně zpracované (nejen z jachtařského pohledu).
janavankova
Příspěvky: 3
Registrován: 21 dub 2016, 15:28

Re: Kam v Chorvatsku? [ 1146 ]

Příspěvek od janavankova »

Zdravím,
my máme hrozně oblíbený penzion Belmondo v Bašce Vodě. Je to kousek od pláže a hrozně milujeme ranní trh v centru. Kupujeme si ryby a manžel je griluje na terase. Paráda 8-) Jezdíme autem, parkování není problém.
daniela68
Příspěvky: 2
Registrován: 26 zář 2016, 12:03

Re: Kam v Chorvatsku? [ 1146 ]

Příspěvek od daniela68 »

My jezdíme každý rok do Baška Voda a je to tam super pořád :)
Odpovědět