Jak je to tedy s těmi dětmi na hranicích?

Do Chorvatska láká především jeho pobřeží. Istrie a Dalmácie jsou velkými turistickými magnety. Mnohé chorvatské ostrovy mají krásné pláže a v zemi jsou i chráněné přírodní parky.
Pravidla fóra
Zdaleka nejvíce českých turistů tráví svou letní dovolenou na plážích v oblíbeném Chorvatsku. Zdaleka nejoblíbenější způsob dopravy českých turistů do Chorvatska je vlastní automobil a ti nejčastějí požadují v Chorvasku pouze ubytování. K jejich škodě však málo z nich vyrazí na nějaký z poznávacích zájezdů a přitom toho má tato země tolik co nabídnout. Chorvatsku je věnováno právě toto fórum.
Odpovědět
standa60
Příspěvky: 11
Registrován: 28 bře 2008, 15:03

Jak je to tedy s těmi dětmi na hranicích?

Příspěvek od standa60 »

Hi,

tady asi někdo na úřadech pěkně zaspal, protože nikdo není schopen pořádně říct jak to vlastně s těmi dětmi do Chorvatska je. Přitom dovolenou je třeba plánovat již nyní. No jestli někdo máte spolehlivé informace, tak prosím sem s nimi. Než aby mi někdo na chorvatských hranicích dělal potíže, tak to raději pojedu k moři do Itálie.

Cao
Uživatelský avatar
bibionka
Příspěvky: 10
Registrován: 29 bře 2008, 11:21

Re: Jak je to tedy s těmi dětmi na hranicích?

Příspěvek od bibionka »

Ahojky,
protože mi tenhle problém nastal :( , tak jsem si k tomu zjistila co se dalo. Takže, když budeš chtít poslat svoje dítko do Chorvatska s prarodiči musí mít svůj pas a písemný souhlas rodičů s dalšími náležitostmi (osobní údaje zákonného zástupce,účel a období pobytu, trvání pobytu, období, na které se vydává souhlas a samozřejmě podpis zákonného zástupce :) ). Souhlas musí být opatřen notářsky ověřeným podpisem zákonného zástupce a přeložen soudním překladatelem do chorvatštiny nebo angličtiny. No přijde mi to směšné, ale nedá se nic dělat. Myslím si, že ta Itálie je skvělá volba. :D
Odpovědět